Μια ομάδα από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα σταμάτησε ένα βήμα από τη νίκη του παγκόσμιου πρωταθλήματος

Η Ρεάλ Μαδρίτης έγινε παγκόσμιος πρωταθλητής ποδοσφαίρου, κερδίζοντας την ομάδα από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε την ομάδα του αμιγούς συλλόγου Al-Ain (4: 1) στους τελικούς του παγκόσμιου πρωταθλήματος συλλόγων.

Το σκορ άνοιξε ο Κροάτης μέσος "Ρεάλ" Λούκα Μόντρικ στο 14ο λεπτό του αγώνα. Πριν από το διάλειμμα, ο ισπανικός σύλλογος δεν θα μπορούσε να αυξήσει το προβάδισμα στο σκορ. Αλλά ήδη στο δεύτερο μισό, κρεμώδη τρεις φορές χτύπησε τις πύλες του συλλόγου του εμιράτου. Ο Ισπανός Marcos Lloriente (60 λεπτό) και ο αμυντικός Sergio Ramos (78ο λεπτό) σκόραρε. Ο Al Ain σκόραρε άλλο γκολ στο δικό του στόχο. Η μόνη μπάλα στη Μαδρίτη βαθμολογήθηκε από τον ιαπωνικό λεγεωνάριο της ομάδας του Εμιράτου Tsukas Siotani.

Ο Όμιλος της Μαδρίτης έφτασε στην τέταρτη νίκη του στο τουρνουά. Την ίδια στιγμή, η κρεμώδης κέρδισε το τρόπαιο για τρίτη φορά στη σειρά. Έτσι, "Real" νικήσει Καταλανική "Βαρκελώνη" στον αριθμό των νίκες στο Παγκόσμιο Κύπελλο Club. Συνολικά, η Ρεάλ Μαδρίτης συμμετείχε στο τουρνουά πέντε φορές.

Οι νικητές των τουρνουά συλλόγων κάθε μιας από τις έξι συνομοσπονδίες μιλούν στο KChM. Εκτός από τα Real και Al Ain, η Αργεντινή River Plate, η Μεξικανική Guadalajara, η Ιαπωνική Kashima Antlers, η Esperance από την Τυνησία και η Νέα Ζηλανδία Tim Wellington έλαβαν μέρος στην τρέχουσα κλήρωση. Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε το μονοπάτι του τουρνουά από τους ημιτελικούς, όπου νίκησε τον Kashima Antlers 3-1.

Δείτε το βίντεο: Η ομάδα της Έλενας Παπαρίζου Μέρος 1ο - The Voice of Greece: 2017 (Ενδέχεται 2024).