Ο νέος Ρώσος κερδίζει χρυσό στο τουρνουά των ΗUA jiu-jitsu

Ο ρώσος αθλητής Yan Khokholov κέρδισε ένα χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά ju-jitsu στο Αμπού Ντάμπι.

Ντουμπάι, ΗΑΕ. Ο ρώσος νεαρός αθλητής Yan Khokholov κέρδισε ένα χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Jiu-Jitsu στο Αμπού Ντάμπι. Αναφέρεται ότι ο Ρώσος πολέμησε στην κατηγορία βάρους μέχρι 45 κιλά και στον τελικό αγώνα νίκησε τον αθλητή από το Καζαχστάν Bekzhan Zhamanbai.

Συνολικά, στο τουρνουά μεταξύ των juniors, Yan Khokholov κέρδισε πέντε νίκες σε πέντε αγώνες: σε δύο, η νίκη απονεμήθηκε σε σημεία, και σε τρεις - για την αποτελεσματική διεξαγωγή επώδυνη ή ασφυξία ή τον έλεγχο από τον συμμετέχοντα, η οποία οδήγησε στην παράδοση του αντιπάλου.

Συνολικά, η ρωσική ομάδα κέρδισε 18 χρυσά, 14 ασημένια και 19 χάλκινα μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες ηλικίας και βάρους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων. Το πρωτάθλημα jujitsu συνεχίζεται. Στις 23 και 24 Απριλίου, ενήλικοι αθλητές συναγωνίζονται στο Mubadala Arena.

Δείτε το βίντεο: Α. Ματθαιόπουλος: "Την ημέρα των εκλογών η Χρυσή Αυγή θα κερδίσει τους σκευωρούς" (Ενδέχεται 2024).